تناقضات در عقاید تشیع

آیا اینها تناقض نیست؟

چرا وصیت به اهل بیت

اين سوال مهم را دوباره مي آوريم: عده اي از سقيفه بر مي گشتند حضرت علي از آنها مي پرسد: مهاجرين چگونه بر انصار غلبه يافتند؟ مي‌گويند: با حديث: «الأئمة من قريش». حضرت علي مي‌فرمايد: چرا از اين حديث استفاده نكردند كه پيامبر اكرم مرتب سفارش انصار را به مهاجرين مي كردند؟ مي گويند: از كجاي اين حديث، رياست و خلافت مهاجرين، معلوم مي شود. حضرت علي مي گويد: از آنجا كه اگر خلافت در انصار بود پيامبر‌اكرم، سفارش مهاجرين را به انصار مي كردند و نه سفارش انصار را به مهاجرين. اكنون سئوال من اينجاست: آيا آنهمه كه پيامبر اكرم، سفارش اهل بيت و خاندان خود را به ديگر مردم مي كردند دليل بر اين نبوده كه خلافت در خاندان ايشان نبوده است. به ديگر سخن: اگر مردم مي دانسته اند كه خلافت به صورت موروثي در خاندان علي است آيا نبايد يك نفر تعجب كند و بلند شود و بگويد: يا رسول الله، شما بايد سفارش ما را به دستگاه خلافت بكنيد كه هواي ما را داشته باشند و نه سفارش آنها را به ما؟!!! (ضمن اينكه چرا حضرت علي نمي گويند منظور از الأئمة: من و فرزندان من هستند؟)

Advertisements

3 دیدگاه»

  دوست دارت wrote @

اگر پیامبر خاندانش را سفارش نمی کردند هم عوام به خاطر احترامی که برای پیامبر قائل بودند به اهل بیت احترام میگذاشتند.
پس پیام ایشان چیز دیگری بوده به خواص.
ایشان به ابوبکر و عمر پیام می دادند که مبادا ولایت را کنار بزنید و خلافت به جای ان بکارید و حقوق اولاد و اهل بیتم را هاپولی بکنید.
که کردند.

  علی wrote @

پیامبری که رحمه للعالمین بوده اند چرا همه پیامهایشان برای خواص بوده؟! و درگوشی و زیر جلکی؟! یا اینکه آخوندها شما را خیلی ببعی حساب کرده اند!
شما از طرفی می گویید: عوام بخاطر پیامبر هم احترام می گذاشتد ولی از طرفی دیگر می گویید هیچ کس با علی نبوده به جز تعداد اندکی و اکثرا با ابوبکر بیعت کردند و خیانت کردند و مرتد شدند و همگی پیمان شکنی و بیعت شکنی کردند(غدیر خم) و حتی به خانه اهل بیت هجوم بردند و در اتش زدند و بچه سقط کردند و عاشورا براه انداختند و امامان را مسموم کردند و مهدی از ترس قتل غائب شد و مردم هم هیچ احترامی که نگذاشتند و تازه هیچ دفاعی از این اهل بیت مظلوم نکردند. پس معلوم هست شما چه می خواهید و چه می گویید؟!!(آری دروغگو کم حافظه است)

  سعید wrote @

سوال ایا حضرت رسول(ص)برای خود جانشین معرفی کرد یانه؟ایااگرجانشین معرفی نکرد نعذبالله خطا کرده یانکرده؟ایادرسقیفه بامعرفی جانشین عقلشان نعوذبالله بشترازحضرت میرسیدکه خطای حضرت راجبران کنند؟ایاهارون مگرجانشین موسی(ع)نبی الله نمی باشدچرا جانشینان سایرپیامبران با تایید ازطرف خدامی باشدسوال چرادراینجانبوت وجانشینی باهم جمع گردیده؟ از این مطلب چندنکته اثبات میگردد1- روایت خلیفه اول که میکویدنبوت وخلافت دریک جاجمع نمیشودصحیح نیست 2-جانشین نبی ازطرف خدامعرفی میگردد 3-مگرمیشوددرموردجانشینی خاتم رسل که درباره کوچکترین مسایل توضیح وتفسیرداده شده درموردبزرگترین مسئله یعنی جانشینی صحبتی نشود و مردم جمع شوند وشورا کنندویک نفرراانتخاب کنند ایااگر چنین باشد می شودگفت که اسلام با این نقص دین کاملی می باشد؟در صورتیکه ادیان دیگرمیتواننداین ادعاراداشته باشندکه چرا جانشین رسول ماازطرف خداانتخاب شده ولی شماکه دم ازدین کامل میزنید جانشین رسولتان راخودتان انتخاب میکنید این چه دین اسمانی می باشد؟ اماسوال دیگرچراخلیفه دوم بدون نظر شورافقط باتاییدخلیفه اول به خلافت رسیدایا خلیفه اول با این کارنعوذ باالله بهترازپیامبرعمل کردیابدتر؟خواهشی که دارم روی تک تک سوالات یک مروردیگربکنید وبه خودتان پاسخ بدهید ایادرحدیث نیامده اگر مسلمان وصییت نکند وبمیرد به مرگ جاهلیت مرده ایامگر می شودحضرت رسول اکرم(ص)درمورد این امر خطیرو سرنوشت ساز سفارشی نکرده باشد اما خلیفه اول این کار رابکند؟مگر نه اینست که حضرت موسی درمدتی که درمیان فوم خودنبود هارون را جانشین خود قرارداد مگر قومش هارون را کنار نگذاشتند ؟ امایک نکته که باید اشاره کنم شیعه برای همه مطالب وسوالات بیان شده جواب علمی باادله قوی دارد فقط باید بدون تعصب به دنبال حقائق بود با تشکر سید والسلام


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

  • اعتبارها

    Get a free blog at WordPress.com The Fjords04 Theme

  • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: